تولید علائم ایمنی و حفاظت فردی HSE

شرکت آذین ترافیک ارائه کننده جدیدترین محصولات با کیفیت ترین محصولات قیمت مناسب محصولات

بعد از حوادثی نظير زلزله و آتش سوزی، اولين اقدام قطع جريان برق و گاز است. قطع جريان گاز و برق به اين خاطر صورت مي گيرد كه حوادث ثانوی برای افرادي كه در زير آوار گير كرده اند و يا افرادی كه مي خواهند از ساختمان خارج شوند رخ ندهد. نمي توان انتظار داشت فردی زير آوار مانده باشد و سيم های حامل جريان بر روی وی بيفتند!

پس نياز است كه برق قطع گردد و طبيعتا بعد از جريان برق، محيط تاريك مي گردد. علايم شب نما اكنون وارد عمل مي شوند. اين علايم، نور محيط (مانند نور لامپ ها) را در خود ذخيره مي كنند و برای مدت 6 تا 8 ساعت روشن مي مانند و بازتابش نور دارند.

بسیاری از حوادث و خطرات در اثر بی احتیاطی افراد بوجود می آید که با بکار بردن و استفاده از علائم ایمنی می توان این حوادث را کاهش داد .

شرکت آذین ترافیک تولید کننده انواع علائم ایمنی و و تابلوهای ایمنی تک منظوره و چند منظوره را بصورت چاپی و یا برشی با بهترین کیفیت و ماندگاری طولانی و پائین ترین قیمت بصورت عمده فعالیت می کند.

اطلاعات ایمنی و مواد MSDS

MSDS مخفف (Material Safety Data Sheet) یا “برگه اطلاعات ایمنی مواد” به نوعی دفترچه راهنمای یک ماده شیمیایی محسوب می شود که اطلاعاتی در مورد ماهیت ماده، خطرات بالقوه ماده و راه های کنترل آن، موارد احتیاطی در استفاده، نگهداری، جابجایی و حمل و نقل آن در اختیار مصرف کننده می گذارد. MSDS در سایت های تولید کننده مواد شیمیایی گاهی با نام SDS هم نشان داده می شود.

علائم ایمنی آتش نشانی

با استفاده از تصاوير استاندارد برنگ سفيد در تابلو مستطيل با زمينه قرمز مثل علائم ایمنی شلنگ آتش نشاني ، جعبه تجهيزات آتش نشاني و دگمه اعلام حريق و… .شکل هندسی در این علایم معمولا نیز مربع است این مربع به رنگ قرمز می باشد.

معنی ترکیب رنگ قرمز با مربع، می تواند پیامی در خصوص آتش ، آتش نشانی و یا تجهیزات آتش نشانی  باشد.

نوشته بصورت دو زبانه توضیحی در زیر علامت مربعی در پایین قرار می گیرد و تشکیل یک مستطیل عمودی را می دهد.

علائم ایمنی اطلاعاتی ( اطلاع رسانی )

علائم های اطلاع رسانی که در مکان های مختلفی چون رستوران ها و مدارس و اداره ها و هتل ها و … نصب می شود تا فرد با دیدن این تابلو ها به بخش های آن محل اطلاع پیدا کند و به راحتی مسیر را پیدا کند.

علائم ایمنی بازدارنده

علائم بازدارنده  (prohibition signs) :

با استفاده از تصاوير استاندارد در تابلو هاي دايره اي با زمينه سفيد ورنگ قرمز دايره توخالي شكل مثل سيگار كشيدن ممنوع ، استفاده از تلفن همراه ممنوع و ورود افراد غير مسئول ممنوع.

علائم ايمني بازدارنده و ممنوعيت علامتي است بصورت دايره با يک خط قرمز رنگ که از گوشه چپ بالا به سمت پائين راست کشيده شده باشد با يک زمينه سفيد رنگ که مي تواند از جنس روز رنگ و يا شبرنگ باشد.

نماد درون تابلو به رنگ مشکي در داخل تابلو و زير علامت ايمني ممنوعيت قرار مي گيرد.

اين تابلو ايمني علامتي است که نشان دهنده ممنوعيت انجام کاري را نمايش مي دهد.

علائم ایمنی حمل و نقل ، بسته بندی و انبار

صنعت حمل و نقل یکی از ارکان اصلی اقتصاد هر شهر و کشوری می باشد، انتقال کالا امروزه از دیدگاه و روش های سنتی خارج شده و به فرایندی کاملا علمی بدل شده است، حمل صحیح کالا در سریع ترین زمان و کم ترین خسارت (اعم از شکستگی، پوسیدگی، فاسد شدن و …) نیاز به برنامه ریزی و استفاده از استانداردهای روز ( علائم حمل و نقل ) را دارد.

استفاده ی صحیح از علائم حمل و نقل باعث افزایش دقت و کاهش خسارت در فرایند حمل ونقل کالا می شود.

علائم حمل و نقل دریایی، حمل و نقل زمینی، حمل و نقل مواد غذایی، علائم مربوط به بسته بندی صحیح، علائم هشدار برای مواد قابل اشتعال و منفجره و سایر علائم منجر به افزایش راندمان و کاهش خطرات ناشی از حمل و نقل می‌شوند.

علائم ایمنی هشداردهنده

علائم ایمنی اخطاری نشان از وقوع یک خطر حادثه ساز و یا بیمارکننده برای فرد یا افرادی که در آن محل حضور دارند می دهد.
بسیار واجب است که آموزش کافی به افرادی که در محیط کار می کنند داده شود تا از خطرات پیرامونشان اطلاع و با توجه به علائم ایمنی هشدار دهنده خطر ، مفهوم علامت هشدار دهنده را درک کرده و با رعایت نکات ایمنی از وقوع اتفاق ناخوشایندی جلوگیری کنند .
علائم ایمنی اخطاری از یک مثلث زرد رنگ با اضلاع سیاه و نماد درون ناحیه زرد به عنوان یک علامت ایمنی ساخته شده است .

علائم ایمنی دستوری

علائم دستوري (mandatory signs) :

با استفاده از تصاوير استاندارد در تابلو هاي دايره اي با زمينه سفيد در دايره آبي مثل علائم ایمنی ازكلاه ايمني استفاده كنيد، از عينك ايمني استفاده كنيد و دست ها را بشوييد.

علائم ایمنی شرایط ایمن

علائم ايمني شرايط ايمن(safe condition signs)  :

با استفاده از تصاوير استاندارد در تابلو هاي مستطيل شكل با رنگ زمينه سبز فرد را از شرايط ايمن و رفتارهاي ايمن آگاه مي كند. مثل تابلو آب آشاميدني ،در محل هاي عمومي و به سمت درب خروج اضطراري.

علائم ایمنی نصایح و پیام های ایمنی

پوسترهای ایمنی و آموزشی و علائم و تابلو های آموزشی بخشی از سیستم مدیریت ایمنی تلقی می شود .

این علائم ، پیام های ایمنی مهمی هسند که به کارکنان و ساکنان در کارخانجات ، اماکن و ساختمانها ایمنی را گوشزد می کند .

استفاده از این پوسترهای آموزشی ، سطح علمی کارگران و کارمندان و افراد در محیط را بطور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

علائم ایمنی چند منظوره

​در اکثر مجتمع های​ صنعتی، تابلوهای بزرگ(تابلوهای ایمنی چند منظوره) قوانین ایمنی سایت( Site safety rules) معمولا در ابتدای درب ورودی مجتمع نصب می گردد.

در این تابلوها قوانین کلی ایمنی و حفاظتی واحد HSE ذکر می گردد که معمولا این تابلوهای ایمنی(علائم ایمنی)در سایزهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند .