تاریخچه و ضرورت استفاده از بشکه ی ترافیکی (ایمنی)

بشکه های ترافیکی یا به عبارتی بشکه های ایمنی یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات در ایمن کردن جاده های کشور می‌باشد.

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و با توجه به اینکه وسایل نقله مجهز به انواع و اقسام سیستم ها و سنسور های هشدار دهنده می‌باشند نیاز به تجهیزات ایمن کننده‌ی جاده های کشور نه تنها کاسته نشده بلکه افزایش نیز داشته است.

تجهیزات ایمنی کننده ی راه ها و جاده ها تنوع بسیاری دارند اما کاربرد های متفاوتی در شرایط مختلف برای آنها باید قائل شد به عنوان مثال کارشناس مربوطه باید بداند در کجا نیاز به نصب و قرار دادن مخروطی کجا نیاز به استوانه و کجا نیاز به بشکه ی ایمنی یا همان بشکه ی ترافیکی دارد.

بشکه ترافیکی یا بشکه ی ایمنی که در ایالات متحده به بشکه ی ساخت و ساز شناخته می‌شود ( البته به آن درام نیز گفته می‌شود) در راه ها برای کنترل ترافیک استفاده می شود و همچنین استفاده ی اصلی آن  برای هشدار دادن به رانندگان از فعالیت ساخت و ساز در نزدیکی جاده می باشد.

تاریخچه ی بشکه ی ایمنی به ایالات متحده باز میگردد ، اما گاه گاهی در کانادا و مکزیک استفاده می شده است . بشکه های ترافیکی بجای مخروطی ها استفاده میگردد که بزرگتر و در نتیجه دید بهتری به رانندگان جهت اعلام خطر میدهد . در واقع بشکه های ایمنی بیشتر قابل مشاهده هستند، و به ظاهر نسبت به مخروطی ها موانع نیرومند تری هستند .

تا اواخر 1980 ، در ایالات متحده از  گالن های فلزی جهت هشدار به فعالیت ساخت و ساز کنار جاده ای استفاده میشده است. رنگ آنها نارنجی بود و با استفاده از شن و ماسه و یا آب پر می شده . از آنجا گالن های فلزی بسیار سنگین بود و ضربات جبران ناپذیری را به وسایل نقلیه وارد مینمود کم کم جای خود را به بشکه های نارنجی رنگ پلاستیکی داد .

تا سال 1990 بشکه های فلزی بطور کامل از سطح بزرگراه ها و جاده های ایالات متحده جای خود را به بشکه های پلاستیکی داد.

 

بشکه های ایمنی که امروزه در امریکا استفاده میشود به رنگ نارنجی بوده و یک دسته جهت حمل و نقل راحت و همچنین نصب چراغ و یا نوار هشدار دهنده در بالای آن وجود دارد.

 

امروزه استفاده از بشکه های پلاستیکی فراگیر شده و در تمام کشور های دنیا در شکل های متفاوتی استفاده می گردد.

بشکه های ترافیکی مورد استفاده در ایران به رنگ زرد بوده و دارای شبرنگ جهت هشدار به رانندگان در ساخت و ساز و عملیات های عمرانی جاده ای استفاده می گردد.

بشکه ترافیکی تولیدی شرکت آذین علائم آسیا

1 پاسخ
  1. احسان
    احسان گفته:

    بسیار عالی هیچ سایتی نیست توضیح به این کاملی داده باشه ممنون امیدوارم ادامه اشته باشه کاراتون

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *